بررسی تاثیرات پیاده روی در رژیم لاغری

قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان تاثیرات پیاده روی در رژیم لاغری را مورد بررسی قرار می دهیم. یکی از مشکلات رژیم لاغری پس از یک هفته، کم شدن سوخت و ساز بدن است. ورزش کردن در طول رژیم به تنظیم و افزایش متابولیسم بدن کمک شایانی می رساند. اگر می توانید 3 یا 4 روز در هفته برای یک ساعت ورزش سبک مانند حرکات کششی و نرمش انجام دهید یا حتی ورزش های هوازی و وزنه زدن را به تنوع داشته باشید.

در ابتدا ممکن است بدنتان به شرایط جدید عادت نکرده باشد و ورزش کردن به خصوص دویدن و پیاده روی برایتان سخت باشد. ولی به مرور پس از چند هفته رژیم گرفتن، بدن به شرایط جدید عادت خواهد کرد. از طرفی وزنتان کم شده و با نرم شدن بدن برای انجام راحتتر حرکات ورزشی مواجه خواهید شد.

ورزش کردن در طول رژیم لاغری

ولی اگر میخواهید زودتر به وزن و هیکل ایده آل خود برسید، لازم است حداقل هفته ای 3 مرتبه و حداقل به مدت 30 الی 40 دقیقه فعالیت مناسب را داشته باشید. از این طریق علاوه بر لاغری به سلامتی کلی برای بدن دست خواهید یافت.

بالا بردن سوخت و ساز بدن

علاوه بر ورزش کردن، برخی مواد غذایی هستند که سوخت و ساز بدن را بالا می برد. دارچین یکی از این مواد است. دارچین به دلیل داشتن طبع گرم و خشک علاوه بر بالا بردن سوخت و ساز به لاغری و کاهش التهابات بیشتر برای بدن منجر خواهد شد. همچنین گزینه های دیگری همچون زنجبیل و فلفل های تند که دمای بدن را بالا می برند نیز می توانند افزایش متابولیسم بدن را به همراه داشته باشند.

چگونگی انجام درست و اصولی پیاده‌روی

برای انجام درست و اصولی پیاده‌روی، هم باید وسایل مناسبی داشته باشید و هم بدانید که چطور پیاده‌روی را شروع کنید و چطور آن را به پایان برسانید.

ورزش های مناسب لاغری | بهترین کولتک اصفهان

وسایل پیاده‌روی

پیاده‌روی یکی از ارزان‌ترین و بی‌دردسرترین ورزش‌های هوازی است. شما برای پیاده‌روی فقط به کفش و لباس مناسب احتیاج دارید. بهتر است هنگام پیاده‌روی از کفش‌های باکیفیت مخصوص پیاده‌روی یا دویدن استفاده کنید که فشار را یکسان بر تمام نقاط پا پخش می‌کنند و بر نقطه بخصوصی فشار بیش‌ازحد وارد نمی‌کنند. جنس لباستان نیز بهتر است به‌گونه‌ای باشد که اگر عرق کردید اذیت نشوید. لباس‌ها هم قاعدتا باید آزاد و راحت باشند.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

مراحل پیاده‌روی

برسیم به شرح مراحل پیاده‌روی اصولی و صحیح:

گرم‌کردن

این بخش از تمرین خیلی مهم است. ۵ تا ۱۰ دقیقه اول را برای آن کنار خواهیم گذاشت. پیاده‌روی را با سرعت آهسته شروع کنید و به‌مرور، سرعت‌تان را بیشتر کنید. همین کار را ادامه دهید تا چیزی حدود ۱۰ دقیقه یا کمتر بگذرد. بعد از آن به‌سراغ مرحله بعدی بروید.

افزایش سرعت پیاده‌روی

همین‌طور به سرعت راه‌رفتن بیفزایید تا ضربان قلب بیشتر شود و به میزان موردنظر برسد (۶۰ تا ۷۰ درصد از حداکثر ضربان قلبِ شما). در این حالت، تنفس کمی سنگین می‌شود و بدن تحت‌فشار بیشتری قرار می‌گیرد. میزان خستگی در این حالت در حدی است که اگر بایستیم، می‌توانیم با کسی صحبتی را از سر بگیریم.

پیاده‌روی با ضربان قلب ۶۰ تا ۷۰ درصدی به‌مدت کافی

ضربان قلب که بالاتر رفت (با افزایش سرعت پیاده‌روی) و به میزان کافی رسید، بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه با حفظ همین ضربان قلب به پیاده‌روی ادامه دهید. اگر ضربان قلب پایین آمد، سرعت راه‌رفتن را بیشتر کنید.

سردکردن

حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه آخر را با سرعتی آهسته‌تر راه بروید تا بدن به‌مرور سرد شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

نکات طلایی برای شروع رژیم لاغری

مزیت های انجام ورزش اریال یوگا

ورزش‌ هایی برای افزایش قدرت بدنی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم