دستگاه بادی آنالیزور چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که دستگاه بادی آنالیزور چه اطلاعاتی به ما می دهد؟ به صورت کلی پس از استفاده از دستگاه، سه داده مهم مشخص می‌شود: ترکیبات بدن به‌صورت ریزبه‌ریز، تشخیص اضافه وزن یا کمبود وزن و مقدار آن، کنترل میزان چربی و عضله. با وجود این تست، مربی و مشاور تغذیه با آگاهی بیشتری می‌تواند برای شما برنامه تنظیم کند.

ترکیبات بدن

در این قسمت شما از ترکیب بدنی خود به‌طور دقیق مطلع می‌شوید. این که چقدر از بدن شما را عضله یا چربی تشکیل داده، میزان آب بدن و املاح موجود در بدن.

تشخیص اضافه وزن یا کمبود وزن

پس از به‌دست آوردن اطلاعات اصلی از وضعیت و ترکیبات بدنی شما، دستگاه برایتان مشخص می‌کند با توجه به شاخص توده بدنی، نسبت کمر به لگن و درصد چربی و عضله بدن، شما وزن مناسبی دارید یا خیر. اگر با وزن مناسب خود فاصله دارید، آیا دچار چاقی یا لاغری هستید؟ تا چه حد؟

اسکن آنالیز بدن | بهترین پیکر تراشی اصفهان

کنترل مقدار چربی و عضله بدن

در این قسمت شما متوجه می‌شوید وزنی که باید به‌دست آورید (یا وزنی که باید کم کنید) باید چربی باشد یا عضله. به زبان ساده‌تر اگر میزان توده عضلانی و توده چربی شما در محدوده نرمال و کافی نباشد، این تست یک هشدار به شما می‌دهد که برای رسیدن به اندام سالم و ایده‌آل خود تلاش بیشتری کنید!

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

نحوه عملکرد پالس‌ها و تاثیر آن روی بدن چگونه است؟

پس از قدم گذاشتن روی دستگاه، پالس های الکترونیکی به بدن شما فرستاده می‌شود و درصد چربی بدن با توجه به جریان الکترونیکی تخمین زده می‌شود. چنین مقیاس‌هایی با کمک سنسورهای زیرِ پای شما که از مقاومت بیوالکتریک استفاده می‌کنند، تعیین می‌شوند. هنگامی‌که روی ترازو می‌روید، جریان الکتریکی کمی از کف پا وارد بدن می‌شود و به سمت لگن می‌رود و میزان مقاومت چربی بدن را اندازه‌گیری می‌کند.

سپس، سنسورهای موجود، میزان مقاومت جریان را هنگام بازگشت از طریق پای دیگر شما اندازه می‌گیرند. مقاومت بیشتر در بدن به معنای درصد چربی بالاتر است. این به این دلیل است که چربی نسبت به ماهیچه آب کمتری دارد، بنابراین چگالی‌تر از عضله است و عبور جریان برای آن دشوارتر است.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

دستگاه لاغری سایزر

لاغری با روش ال پی جی اندرمولوژی

درمان به روش کویتیشن اولتراسونیک

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم