درباره دستگاه کویتیشن بیشتر بخوانید

دستگاه کویتیشن که به آن اولتراسوند کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز می‌گویند، یکی از دستگاه لاغری موضعی است که باتوجه‌به خاصیت تهاجمی کم، جایگزین متد درمانی لیپوساکشن شده است و نتایج بسیار امیدوارکننده‌ای نیز به همراه داشته است. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان درباره دستگاه کویتیشن و عملکرد آن صحبت خواهیم کرد.

این دستگاه با استفاده از امواج اولتراسونیک باعث تبدیل سلول‌های چربی به اسیدهای چرب و آب درون سلولی می‌شود و از این طریق دفع چربی‌ها برای بدن ساده می‌شود. دفع این چربی‌ها از بدن به شکلی کاملا طبیعی رخ می‌دهد. این دستگاه برای کسانی که می‌خواهند به‌صورت موضعی چربی‌های خود را از بین ببرند، بسیار مناسب است.

نحوه عملکرد دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن با استفاده از امواج اولتراسونیک که دارای فرکانس پایینی هستند، سلول‌های چربی را می‌شکافد و آنها را به چربی‌های مازاد و آب درون‌سلولی تجزیه می‌کند. سپس بدن فرایند طبیعی خود را طی کرد و اسیدهای چرب را از طریق مجاری ادراری و سیستم لنفاوی دفع می‌کند.

در این فرایند، شرایط دفع چربی‌های بدن با استفاده از دستگاه کویتیشن فراهم می‌شود و بدن به شکل طبیعی خود چربی‌ها را دفع می‌کند. البته نکته مهم در مورد این دستگاه این است که باعث لاغری موضعی و کاهش سایز می‌شود و وزن شما در اثر استفاده از این دستگاه کاهش نمی‌یابد. به این معنا که تنها چربی‌های بخشی از بدن شما با استفاده از این دستگاه از بین می‌رود و نه تمام چربی‌های بدن شما! این دستگاه اغلب در مواردی به کار گرفته می‌شود که فرد قصد صاف‌کردن یا سفت کردن بخشی از بدن خود را داشته باشد. از جمله نواحی بدن که می‌‌تواند توسط دستگاه کویتیشن تحت درمان قرار گیرد، می‌توان به شکم، پهلو، ران، باسن، صورت، بخش بالای بازوها، کمر، پشت بدن، زانوها و مچ پا اشاره کرد.

لاغری موضعی با روش کویتیشن | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

فواید استفاده از دستگاه کویتیشن

  • باتوجه‌به اینکه کویتیشن روشی تهاجمی نیست، نیازی به بی‌حسی و عمل جراحی نخواهد بود.
  • پس از استفاده از این دستگاه، ناهمواری بر روی بدن طرف ایجاد نمی‌شود.
  • لاغری با این دستگاه بدون خون‌ریزی یا تورم مسدودکننده صورت می‌پذیرد.
  • مهم‌ترین مزیت استفاده از این دستگاه، این است که عوارض جانبی چندانی ندارد و اگر این روش درمانی توسط اپراتور متخصص صورت پذیرد، مشکلی سلامتیِ فرد را تهدید نخواهد کرد.
  • باتوجه‌به بدون درد بودن این روش درمانی، نیازی به استراحت بعد از عمل نیز وجود نخواهد داشت و می‌توانید فعالیت‌های کاری خود را نیز پیگیری نمایید و مشکلی از بابت مشغله‌های کاری نخواهید داشت.
  • این روش لاغری برای انواع پوست‌ها مناسب است و محدودیتی از نظر وجود ندارد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

مضرات استفاده از دستگاه کویتیشن

همان‌طور که اشاره شد، لاغری با استفاده از دستگاه کویتیشن عوارض مهم و اساسی ندارد، اما ممکن است چند مورد عارضه خفیف برای فرد رخ دهد که به شرح زیر است :

  • احساس تشنگی یکی از عوارضی است که ممکن است پس از استفاده از این دستگاه ایجاد شود.
  • ممکن است پس از استفاده از این دستگاه، برای چند ساعت سردرد خفیفی را تجربه نمایید.
  • ممکن است پس از درمان با این دستگاه، کم‌شدن اشتها را تجربه نمایید که امری طبیعی است.
  • نوشیدن آب به مقدار کافی می‌تواند این عوارض را تا حد زیادی برطرف کند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

تاثیر ویتامین D بر ورزشکاران

روش های کاهش وزن

کاهش وزن با دستگاه LPG

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم