مصرف سبزیجات ، پروتئین و چربی غیر اشباع در رژیم لاغری

برای اینکه روند کاهش وزن به خوبی طی شود، باید تمام مواد مغذی و ویتامینی به بدن رسانده شوند. نمی توان مواد غذایی مفید را حذف کرد. بهترین منابع چربی های مفید، پروتئین و فیبر موجود در سبزیجات و میوه ها هستند. قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان سبزیجات ، پروتئین و چربی غیر اشباع در رژیم لاغری را مورد بررسی قرار می دهیم.

سبزیجات و میوه ها در رژیم لاغری

برخی سبزیجات هم تا حدی دارای کربوهیدرات هستند ولی این مقدار بسیار کم است. به همین دلیل به روند رژیم لاغری صدمه ای وارد نمی کنند. از جمله آنها می توان به سیب زمین و هویج اشاره کرد که مصرف متعادل آنها مشکلی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

اما باید برای روند لاغری، فیبر موجود در میوه و سبزیجات را در نظر گرفت. فیبر می تواند به تسریع در روند لاغری کمک کند. از ابتلا به یبوست جلوگیری می کند و باعث می شود این مشکل گوارشی نتواند به عنوان عاملی برای ممانعت از لاغری باشد. ازطرفی دیگر دریافت ویتامین ها و مواد معدنی موجود در میوه و سبزیجات موجب پیشگیری از عوارض هر قدر کوچک رژیم های لاغری می شوند. از این رو اغلب به عنوان میان وعده های مفید باید از این منابع بسیار مفید استفاده کرد.

چربی های مفید در رژیم لاغری

روغن زیتون نمونه ای از چربی های غیر اشباع است که برای سلامت بدن ضروری هستند. منبعی برای تامین انرژی، در صورت نبود کربوهیدرات ها، چربی های غیر اشباع محسوب می شوند. روغن های اشباع مانند روغن نباتی و مارگارین که در فروشگاه ها دیده می شود، جایی در رژیم های کاهش وزن ندارند.

مراقبت های مربوط به تغذیه | بهترین کولتک اصفهان

پروتئین در رژیم لاغری

اما پروتئین ها، پادشاه خوبان در رژیم لاغری و انواع رژیم ها محسوب می شوند. پروتئین ها در دوران رژیم لاغری به کمک بدن می آیند تا سوخت و ساز را افزایش دهند. پروتئین ها احساس سیری را در شما ایجاد می کنند. در نتیجه اجازه نمی دهند به دنبال غذاهای ناسالم و چاق کننده بروید. این موضوع کمک می کند تا از ریزه خواری ها دور شوید تا کاهش وزن سریع تری را داشته باشید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

تاثیر چربی های مفید، سبزیجات و پروتئین در رژیم لاغری

وعده سرشار از پروتئین، ویتامین، فیبر و مواد معدنی یک وعده مناسب و سالم است. در رابطه با لاغری به کمک بدن می آید و سلامت و شادابی بدن را تضمین می کنند. از طرفی استفاده از انواع آنها به متنوع بودن رژیم غذایی کمک می کند. در نتیجه از ایجاد خستگی و زده شدن در طول کاهش وزن جلوگیری می شود. بهتر است روند اصولی بهره مند شدن از تنوع مواد غذایی را پزشک متخصص تغذیه با توجه به شرایط فیزیکی فرد مشخص کند. از این طریق مقدار متعادل برای هر وعده نیز مشخص خواهد شد و از پرخوری جلوگیری می شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

فواید ماساژ برای بهبود دیابت

عوارض تمرینات اشتباه در یوگا

مزایای حذف قند از رژیم لاغری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم