بررسی عادت های چاق کننده شبانه

اضافه وزن نه تنها باعث افسردگی و سرخوردگی می شود بلکه باعث بیماری های مختلف هم می شود. اکثرا پیش آمده است که اطرافمان افرادی را می بینیم که به دلیل نداشتن وزن ایده آل خود شاکی هستند و همین موضوع باعث مشکلات روحی ائم از کمبود اعتماد به نفس و نارضایتی از خود و دارای مشکلات جسمی مانند بیماری های قلبی ، فشار خون ، نقرس، و مشکلات تنفسی می شود .در ادامه این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان به بررسی عادت های چاق کننده شبانه خواهیم پرداخت.

عادت های چاق کننده

  • کم خوابی
  • خوردن تنقلات
  • مصرف کافئین
  • شام نخوردن
  • بلافاصله خوابیدن بعد از شام
  • دسر
  • شام سنگین

خوردن تنقلات

خوردن تنقلات اگر به صورت تفریحی باشد هیچ ایرادی ندارد ولی اگر به صورت مداوم خوردن تنقلاتی مثل : چیپس ، پفک ، لواشک، شیرینی و… باعث چاقی می شود .

عادت های چاق کننده شبانه | بهترین کولتک اصفهان

کم خوابی

یکی از شایع ترین عامل چاقی کم خوابی است. چون کم خوابی بر روی متابولیسم بدن تاثیر می گذارد و روند طبیعی بدن را کاهش می دهد.

اگر شما به اندازه خواب کافی نداشته باشید بدن شما کورتیزول بیش از حد معمول تولید می کند و به این دلیل شما احساس گرسنگی شما افزایش پیدا می کند.

کم خوابی باعث خستگی و بی حالی می شود و به همین دلیل تحرک شما خیلی کم می شود پس سعی کنید تقریبا بین 7 تا 8 ساعت بخوابید.

شام نخوردن

همه ما یک بار شنیده ایم که اگر شام نخوریم هیچ ایرادی ندارد متاسفانه این اطلاعات غلط است و اگر شما فکر می کنید که حذف شام بر روی لاغری تاثیری دارد کاملا در اشتباه هستید بلکه نخوردن شام متابولیسم را کند خواهد کرد.

مصرف کافئین

خوردن نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه، کیفیت خواب شما را پایین می آورد و نظم بیولوژیک بدن را بهم می زند . همچنین نوشیدنی کافئین کالری بالایی دارد و باعث چاقی می شود.

شام سنگین

خوردن غذاهای چرب و پر کالری در شب بسیار اشتباه است زیرا هضم کردن آن سخت است و باعث تجمع چربی در بدن می شود .

بلافاصله خوابیدن بعد از شام

اگر شما بلافاصله بعد از شام خوردن به رخت خواب بروید باعث تجمع چربی در بدن می شود و مسلما چاق خواهید شد . شما باید حتما 2ساعت قبل خواب شامتان را میل کنید .

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

خوردن دسر

اگر شما میوه را به عنوان دسر می خورید هیچ ایرادی ندارد و بهترین گزینه هم است . ولی اگر دسر های شکلاتی و… به دلیل وجود شکر و آرد در دسر هضم آن ها خیلی سخت است و به همین دلیل باعث چاقی می شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

تفاوت فیتنس و بدنسازی در چیست؟

دلایل چاقی شکم

فواید تمرین اسکوات در بدنسازی

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم