فواید تمرینات یوگا

یوگای هشت مرحله ای فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. اگر هر یک از مراحل این تمرینات را به صورت دقیق و اصولی انجام دهید. بی شک همه بخش های بدن شما از فایده های این ورزش برخوردار می شوند. با انجام تمرینات این ورزش، اسید لاکتیک موجود بر روی ماهیچه های شما ترشح می شود که ماهیچه ها را به خوبی تقویت می کند.در ادامه این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان به بیان فواید تمرینات یوگا خواهیم پرداخت.

زمان انجام یوگا، باید از یک لباس مناسب استفاده کنید. که دست و پا گیر نباشد و جلوی انجام حرکات شما را نگیرد. بهتر است این لباس کاملا آزاد و راحت باشد تا در آن احساس بهتری داشته باشید. فواید تمرینات یوگا شامل رباط ها و تاندون ها و بافت های عضلانی بدن نیز می شود و این قسمت ها را نیز تقویت می کند. همچنین اگر در حین انجام این فعالیت ها، اصول حرفه ای را رعایت نکنیم، استخوان ها و مفاصل بدن تحت تاثیر قرار می گیرند و آسیب می بینند.

اشتباهات تمرینات یوگا، سلامت جسمانی افراد را به خطر می اندازد. در صورتی که این تمرین های ورزشی را به صورت اصولی انجام دهید، انعطاف پذیری بدن شما بسیار بیش تر خواهد شد و عضلات شکمی شما نیز تقویت می شوند. فواید این ورزش برای قلب و عروق نیز بسیار در معرض توجه بوده اند. انجام این تمرین ها سبب ترشح آنتی اکسیدان های مفیدی در بدن می شود که سلامت قلب و عروق مربوط به آن را در پی دارند.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

فواید تمرینات یوگا | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

در ادامه این مطلب به بیان 5 مورد از فواید ورزش یوگی خواهیم پرداخت:

1. بهبود گردش خون :

اولین چیزی که یوگا انجام میدهد بهبود بخشیدن گردش خون است. این به این معنی که گردش بهتر اکسیژن و مواد مغذی در سرتاسر بدن وجود خواهد داشت. جریان خون بهبود یافته نیز اندام های سالم و پوست درخشان را در بر خواهد داشت.

2. پایین آوردن فشار خون:

اگر بطور مرتب یوگا را انجام دهید. گردش خون در بدن افزایش میابد و همچنین باعث جذب اکسیژن در بدن میشود و بطور قابل توجهی فشار خون بالا در بدن را کاهش می دهد.

3.کاهش سرعت پالس:

یوگا فشار را دربدن کاهش می دهد. به این ترتیب که وقتی ریلکس میکنید، فشارهم کاهش میابد.میزان پالس پایین نشان میدهد که قلب شما پمپ قوی ای دارد و خون بیشتر و ضربان کمتری دارد.

4.کمک به تنفس درست و سالم:

کل پروسه یوگا شامل نفس کشیدن میشود و آن را به خوبی کنترل میکند.کل حجم ریه های شما را پر میکند و باعث میشود بهتر کار کند.

5.کمک به استقامت قلب و عروق:

یوگا باعث بهبود اکسیژن رسانی در بدن و کاهش ضربان قلب میشود و در نتیجه اینکه استقامت قلب و عروق بالا میرود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

تکنیک های ماساژ برای کاهش استرس

اثرات کول تک تا چه مدت باقی می ماند؟

فواید ماساژ کف پا برای افراد مبتلا به دیابت

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم