چند نکته درباره لاغری شکم با تردمیل

تردمیل انتخاب مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند به لاغری و یا تناسب‌اندام برسند. حقیقت این است که این‌یک شعار تبلیغاتی نیست. به‌شرط اینکه برخی جزئیات اصلی کار با تردمیل را بدانیم. در ادامه این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان ما با برخی نکات مهم برای لاغری شکم با تردمیل با تردمیل آشنا خواهیم شد.

استفاده از کفش‌های مخصوص پیاده‌روی

انتخاب یک کفش مناسب برای تمرین با تردمیل مهم‌ترین اصول ورزش کردن با این دستگاه هوازی خواهد بود. درست است که این مورد مستقیماً باعث لاغری نخواهد شد اما اگر از یک کفش رانینگ مخصوص و راحت استفاده کنید که در آن فضای خوبی برای پاهای شما باشد کمتر حین تمرین اذیت می‌شود و می‌توانید ساعات زیادی تمرین کرده و به لاغری برسید. دقت کنید به‌هیچ‌وجه بدون کفش تمرین نکنید زیرا درشیب و سرعت‌های بالاتر ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شوید.

تنظیم سرعت و شیب مناسب

در مورد تنظیم سرعت بد نیست بدانید که تقریباً اکثر تردمیل ها قابلیت تنظیم سرعت تا حدود 20 کیلومتر بر ساعت را خواهند داشت؛ اما واقعیت این است که اکثر افراد ممکن است نیاز نداشته باشند تا با این سرعت اقدام به تمرین نمایند. به همین دلیل تنظیم هر سرعت بسته به توانایی افراد متفاوت خواهد بود. معمولاً برای دوی آهسته بهتر است سرعت دستگاه را روی 8 تا 10 کیلومتر بر ساعت تنظیم کنیم و برای افرادی که پاهای بلندی دارند ممکن است این سرعت متفاوت باشد.

اما در مورد شیب نیز به همین‌گونه است. زیرا شیب مستقیماً می‌تواند باعث چربی سوزی شود. بهتر است در هر دقیقه تمرین شیب را 1 تا 2 درجه تغییر دهیم تا جایی که توان داریم تمرین را روی شیب بالاتر ادامه می‌دهیم. با این کار یعنی هم‌تغییر سرعت و هم‌تغییر شیب عضلات شما نیز قوی‌تر شده و از طرفی باعث کاهش تدریجی چربی‌های دور شکم خواهد شد.

حرکت دادن دست ها هنگام دویدن

یکی از مهم‌ترین نکات در استفاده از تردمیل این است که اجازه دهید دستان شما آزادانه حرکت کند و به‌نوعی از دسته‌های کناری تردمیل استفاده نکنید زیرا با این کار نرخ کالری سوزی خود را افزایش‌خواهید داد. از طرفی اگر از دسته‌های تردمیل استفاده کنید تمرین شما اصولی نبوده و حتی در طولانی‌مدت ممکن است به برخی اندام‌های خود ازجمله کمر، شانه و حتی گردن به دلیل تمرین اشتباه آسیب بزنید.

استفاده از تردمیل و لاغری شکم | بهترین کولتک اصفهان

نوشیدن آب در طول تمرین

یکی از مهم‌ترین روش‌های هیدراته کردن بدن برای جلوگیری از گرمازدگی و یا حتی اسپاسم های عضلانی نوشیدن مایعات خواهد بود. البته در اینجا منظور تنها نوشیدن آب حین تمرین نیست بلکه بهتر است در طول روز از مقدار مناسب مایعات استفاده کنیم. به‌طور پیش‌فرض بهتر است روزانه 6 لیتر آب مصرف شود.

نظم داشتن در تمرینات

سعی کنید ورزش کردن با تردمیل را ناگهانی متوقف نکنید و تمرینات را مرتباً انجام داده اما دقت کنید به‌هیچ‌وجه یکنواخت تمرین نکنید. نحوه اصولی تمرین کردن با تردمیل این است که اجازه ندهید تمرینات برای شما ساده باشد. حتماً حین تمرینات از سرعت بالاتر و شیب استفاده کنید و یا از طرفی مدت‌زمان تمرین خود را نیز افزایش دهید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

داشتن رژیم غذایی مناسب

اگر می‌خواهید تأثیر تمرین با تردمیل را برای لاغری شکم و یا تناسب‌اندام تجربه کنید. حتماً بهتر است یک رژیم غذایی خوبی داشته باشید. معمولاً بهتر است 2 ساعت قبل از تمرین از مواد کربوهیدرات چون سیب‌زمینی استفاده کنید البته برخی مواد غذایی فیبردار نیز مانند پرتغال، هندوانه یا حتی سیب نیز توصیه خواهد شد.

انجام تمرینات جانبی و گرم و سرد کردن

تمرینات ورزشی برای گرم کردن و سرد کردن بدن از مهم‌ترین اصول ورزش است. زمانی که بدن خود را گرم می‌کنید خطر آسیب‌دیدگی به اندام‌های شما به خاطر افزایش انعطاف حرکتی عضلات کم می‌شود و از طرفی ضربان قلب بالا رفته، جریان خون افزایش پیدا می‌کند و بدن آماده فعالیت زیاد خواهد شد؛ اما در مورد سرد کردن قضیه کاملاً برعکس است زمانی که تمرینات به اتمام می‌رسد بدن برای رفع تنش‌های ایجادشده روی عضلات نیاز به ریکاوری دارد. در این حالت بایستی با تمرینات مخصوص ضربان قلب را به حالت قبل و نرمال برگردانده و به‌نوعی تنش ایجادشده را کاهش دهید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

تفاوت دمبل با هالتر

چند نکته درباره لیپولیز

لوازم مورد نیاز برای TRX

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم