بررسی مزایای حذف قند از رژیم لاغری

قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان مزایای حذف قند از رژیم لاغری را مورد بررسی قرار می دهیم.

فواید دیگری که کاهش مصرف کربوهیدرات و حذف قند می تواند به همراه داشته باشد به کاهش سطح قند خون مربوط می شود. کاهش سطح قند خون از ابتلا به دیابت پیشگیری می کند. همچنین مانع کارکرد بیش از حد و از کارافتادگی لوزالمعده که وظیفه ترشح انسولین را بر عهده دارد، خواهد شد.

کاهش سطح قند خون، سبب می شود آب کمتری برای دفع قند از بدن خارج شود. در نتیجه در اثر لاغری ایجاد شده، پوست کمتر دچار بی آبی، آسیب و حتی ایجاد چین و چروک خواهد شد. به همین دلیل باید کربوهیدرات ها و قندها را تا جای ممکن کم مصرف کنید. حتی بهتر است مصرف قندها را قطع کنید و به جای آنها از مواد خوراکی مفید استفاده کنید.

مراقبت های مربوط به تغذیه | بهترین کولتک اصفهان

با قند و شکر خداحافظی کنید

قندها در انواع ساده و پیچیده در بین وعده های غذایی وجود دارند که بهتر است آنها را حذف کنید یا مصرف آنرا تا جای ممکن به حداقل برسانید.

  • قندهای ساده همین شکلات های شیرین و قندی هستند که با چای میل می کنید
  • قند پیچیده هم به کربوهیدرات ها گفته می شود که در بدن توسط آنزیم ها به قند ساده تبدیل می شود.
  • نان از معروف ترین کربوهیدرات هاست.
  • اگر یک تکه نان را برای 15 دقیقه در دهان خود نگه دارید. خواهید دید که مزه شیرینی به خود گرفته است. مزه شیرین آن به دلیل تبدیل قند پیچیده (نان) به قند ساده (قند) است که توسط آنزیم موجود در بزاق دهان صورت گرفته است.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

بدن برای تولید انرژی از قند ها استفاده می کند تا شما به کار های روزانه خود بپردازید. اگر قندی برای تولید انرژی وجود نداشته باشد، بدن از چربی ها برای تامین انرژی استفاده می کند و در نتیجه لاغری برای فرد حاصل خواهد شد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

آیا نوشیدن قهوه ی زیاد برای بدنسازان مشکل ساز است؟

فواید ماساژ برای بهبود دیابت

عوارض تمرینات اشتباه در یوگا

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم