نکات مهم برای شروع رژیم لاغری و کاهش وزن

برای اینکه روند لاغری با رژیم غذایی را شروع کنیم برخی از نکات را حتما باید در نظر داشته باشیم. قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان نکات طلایی برای شروع رژیم لاغری را مورد بررسی قرار می دهیم.

وعده پروتئینی برای صبحانه

صبحانه باید پروتئین زیادی داشته باشد که مانع از گرسنگی در طول روز تا وعده ناهار شود. تخم مرغ می تواند گزینه مناسبی برای آن باشد.

دریافت فیبر از واجبات روند رژیم لاغری

فیبر محلول بخورید. اگر در طول روز یا بین وعده صبحانه و ناهار احساس گرسنگی کردید از مواد غذایی که فیبر محلول دارند استفاده کنید. سیب، میوه خشک، مرکبات، کاهو با کالری کم، حبوبات و سبوس غلات حاوی فیبر محلول فراوانی هستند.

هیدراته نگه داشتن بدن

نوشیدنی های سالم گزینه خوبی در طول رژیم هستند که بهتر است از نوع سالم آنها در طول رژیم استفاده شود. آبمیوه های صنعتی، حاوی افزودنی و قند را باید حذف کرد و جایگزین آنها از آب، چای و قهوه استفاده کرد.

حذف مواد غذایی فرآوری شده

از مصرف غذاهای فراوری شده مانند سوسیس، کالباس و تن ماهی باید پرهیز شود. سعی کنید غذایی که می خورید، خودتان درست کنید یا از روش تهیه آن مطلع باشید. مواد نگهدارنده و افزودنی های موجود در غذاهای فراوری شده علاوه بر اینکه برای بدن آسیب رسان هستند، موجب اختلال در ترشح هورمون های موثر بر متابولیسم بدن و لاغری می شوند.

مراقبت های مربوط به تغذیه | بهترین کولتک اصفهان

استراحت کافی

خوب استراحت کنید و به مقدار کافی بخوابید. خوابیدن بیش از حد به دلیل کیفیت پایین خواب یکی از دلایل چاقی و اضافه وزن است. اگر خوب بخوابید، می توانید با ساعت کمتری خواب به درجه خوب ریکاوری برسید و به خواب بیشتر احتیاج نخواهید داشت.

آهسته غذا خوردن

غذای خود را آهسته و با دمای ولرم بخورید. دمای غذا نباید زیاد باشد طوری که نتوان آن را خورد و همینطور هم غذا باید آهسته خورده شود تا پیام سیر شدن به موقع به مغز برسد. از این طریق از پرخوری و پیامد های ناشی از آن پیشگیری می شود.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

چک کردن وزن

مقدار وزن خود را بدانید، برای این کار زمانی را برای اندازه گیری انتخاب کنید و آن را یادداشت کنید. با این کار مقدار کاهش وزن تان را می دانید و علاوه بر این موضوع با دیدن نتیجه انگیزه بیشتری برای ادامه دادن به روند و پیروی از رژیم لاغری خواهید داشت. البته در بسیاری از موارد فقط توجه به عدد روی ترازو کافی نیست. زیرا ممکن است چربی سوزی انجام شده باشد اما به جای آن عضله سازی شکل گرفته باشد که برای داشتن سلامت و تناسب اندام گامی بسیار مهم است.

تنوع در وعده های غذایی رژیم لاغری

وعده های غذایی در رژیم لاغری باید مغذی باشند. از این طریق بدن به دلیل کمبود ویتامین ها و املاح دچار ضعف و بی حالی نمی شود. در بسیاری از موارد که رژیم اصولی تنظیم شده باشد، هیچ کدام از مواد غذایی مفید حذف نمی شوند. مگر اینکه فرد به آن حساسیت داشته باشد یا برای او مضر باشد. اغلب تنوع غذایی در رژیم های اصولی حرف اول را می زند.

موارد بیان شده روندی برای همه است؛ این مورد بسیار نادرست و اشتباهی است که برای کاهش وزن از یک نسخه برای همه تجویز شود. به همین دلیل باید شرایط فیزیکی بدن فرد توسط متخصصین آنالیز و بررسی شود تا رژیم و روندی اصولی برای او تجویز شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مزایای حذف قند از رژیم لاغری

سبزیجات ، پروتئین و چربی غیر اشباع در رژیم لاغری

اهمیت مصرف کربوهیدرات در رژیم لاغری

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم