ورزش بدنسازی برای بانوان

در ورزش بدنسازی بانوان، مسابقات فیگور و تناسب اندام محبوبیت بسیار زیادی نسبت به مسابقات پرورش اندام دارد و دلیل اصلی این است که در آن حجم عضلانی بیشتر اهمیت زیادی ندارد و بیشتر تناسب اندام مورد اهمیت می باشد و مدنظر قرار گرفته می شود، نکته جالب توجه این است که این مسابقات دارای آیتم های ایروبیک می باشند و زیبا بودن چهره هم در آن اهمیت دارد و تاثیر گذار است.در ادامه این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کلینیک لاغری اصفهان قصد داریم به بررسی ورزش بدنسازی برای بانوان بپردازیم و چند تمرین مهم را خدمت شما ارائه کنیم. همراه ما باشید.

معرفی مهمترین تمرینات بدنسازی برای بانوان

اما اینها مهمترین و کابردی ترین تمرینات بدنسازی هستند که نباید از آنها غافل شوید، حتی اگر لازم بود برای اجرا صحیح این حرکات از مربی خصوصی استفاده کنید.

ورزش بدنسازی برای بانوان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان

اهمیت ددلیفت در بدنسازی بانوان

ددلیفت یکی از بهترین حرکات برای بانوان می باشد، عضلات همسترینگ، پشت پایینی و فیله شما را تقویت می کند، این حرکت برای تمام بانوان مفید است چه آنهایی که بچه دارند یا نه. نحوه اجرا حرکت را در بخش تمرینات بدنسازی مشاهده کنید.

اسکات در بدنسازی

اسکات مهمترین حرکت برای تقویت ماهیچه باسن و 256 عضله دیگر است؛ سعی کنید از هالتر استفاده کنید و هرگز این حرکت را که پادشاه تمام تمرینات بدنسازی می باشد برای داشتن پاهای با فرم زیبا فراموش نکنید، تکنیک صحیح اجرا این حرکت بسیار مهم است، به بخش تمرینات ورزشی مراجعه کنید و نحوه صحیح اجرا این حرکت را ببنید.

اهمیت جلو بازو در بدنسازی بانوان

می توانید این حرکت را با kettlebells ، دمبل و یا هالتر انجام دهید، برای جلوگیری از آسیب دیدگی و دریافت بهترین نتیجه از تمرین آرنج ها را نزدیک بدن نگه دارید. سعی کنید تمرینات مختلف جلو بازو را انجام دهید.

شکم خلبانی مناسب برای بانوان

بهترین حالت این تمرین، آویزان شدن از بارفیکس است، روی زمین و نیم کت نیز می توانید این تمرین را انجام دهید، تمرینات شکم را به آهستگی و با تمرکز بالا انجام دهید. هنگام آویزان شدن از بارفیکس برای جلوگیری از آسیب به ستون مهره ها سر خود را بالا نگه دارید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کلینیک لاغری اصفهان

پلانک دمبل مفید برای بدنسازی بانوان

حرکت دمبل تک دست تمرینی عالی برای عضلات پشت و پلانک نیز بهترین تمرین تقویت هسته بدن است، با ترکیب کردن این 2 تمرین شما یک تمرین عالی خواهید داشت.

بارفیکس مهم در بدنسازی

بسیاری از آقایان با عضلات بزرگ برای نشان دادن حجم عضلات در باشگاه حرکت بارفیکس را انجام می دهند، چرا؟ دلیل این امر فشار بالای بارفیکس بر روی عضلات زیربغل، پشت و سرشانه است. اگر شما نمی توانید این حرکت را به تنهایی انجام دهید با پرش و یا کمک گرفتن از دیگران تمرین کنید.

حرکت CLEAN و جیک

بسیاری از افراد با دیدن این تمرین احساس ترسناکی دارند. اما باید بدانند که این تمرین عضلات باسن، پا،ساق، سرشانه و پشت را کاملا تقویت می کند، اگر نگران فشار زیاد هستید از وزنه سبک یا هالتر خالی استفاده کنید. تکنیک در این حرکت بسیار مهم است پس حتما تصاویر و فیلم های این حرکت را به دقت نگاه کنید.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

حرکت جلو بازو هالتر ایستاده

بررسی رژیم گریپ فروت برای کاهش وزن

رژیم غذایی دیابتی نوع دو

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم