بررسی ورزش‌ هایی برای افزایش قدرت بدنی

قصد داریم امروز در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین پیکر تراشی اصفهان ورزش‌ هایی برای افزایش قدرت بدنی را مورد بررسی قرار می دهیم.

تمرینات قدرتی

انجام تمرینات قدرتی این مزایا را دارد:

  • قوی‌ترشدن؛
  • سوزاندن کالری بیشتر؛
  • کاهش چربی شکمی؛
  • ظاهری لاغرتر؛
  • کاهش خطر افتادن و آسیب‌دیدن؛
  • بهبود حرکت و انعطاف‌پذیری؛
  • افزایش اعتماد‌به‌نفس؛
  • قوی‌ترشدن استخوان‌ها؛
  • تنظیم قند خون؛
  • بهبود سلامت روان.

می‌توانید تمرین‌های قدرتی مختلف را در باشگاه یا منزل انجام دهید و قدرت و استقامت بدن خود را بیشتر کنید. برای بهترین نتیجه، خوب است که تمرین‌ها را حداقل ۲ بار در هفته انجام دهید.

ورزش با وزنه

یکی از رایج‌ترین روش‌های ورزش استفاده از وزنه‌ است. افراد تازه‌کار می‌توانند با تمرین‌های ساده و وزنه‌های سبک‌تر شروع کنند و هر هفته تعداد تکرار‌ها و وزنه‌ها را بیشتر کنند. می‌توانید هر روزی از هفته را به تمرین بخشی از بدن اختصاص دهید، مثلا یک روز را به کمر و دست، یک روز را به شکم و سینه و یک روز را هم به ورزش‌های پا. استفاده از وزنه نه‌تنها شما را قوی‌تر می‌کند، بلکه باعث افزایش اعتمادبه‌نفس، پیشگیری از جراحت و بهبود سلامت روان می‌شود.

کش‌های مقاومتی

استفاده از کش‌های مقاومتی دشوار نیست، اما به‌خوبی سبب افزایش قدرت بدنی می‌شود. این نوع کش کیفیت ورزش شما را بهبود می‌بخشد و می‌توانید بر نقطه خاصی از بدن تمرکز کنید. یکی از بهترین ویژگی کش‌های مقاومتی، سبک‌بودن آنهاست. شما می‌توانید این کش‌ها را جایگزین دستگاه‌های سنگین کنید و زمانی که نمی‌خواهید به باشگاه بروید، از کش قدرتی استفاده کنید.

نکات مراقبتی در انجام تمرین اسکوات | بهترین کولتک اصفهان

باغبانی

بله درست خواندید! شاید باورش سخت باشد، اما کارهای سنگین باغبانی مانند کندن و بیل‌زدن زمین بر همه ماهیچه‌ها اثر می‌گذارند و باعث افزایش قدرت بدنی می‌شوند. در ضمن، زمان‌گذراندن بین گل‌ها و درختان می‌تواند خوشایند و آرامش‌بخش باشد. همچنین این کار روشی عالی برای حفظ محیط‌زیست و وقت‌گذراندن با خانواده خواهد بود.

بالارفتن از پله

اگر همیشه از آسانسور استفاده نکنید و گاهی از پله‌ها بالا بروید، استقامت و قدرت بدن شما پس از چند روز بسیار بهبود می‌یابد. وقتی در این کار حرفه‌ای شدید، سعی کنید از پله‌ها بالا بدوید. با بالارفتن از ۵ طبقه در روز، می‌توانید از شر چربی‌های اضافه خلاص شوید.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

پیاده‌روی، رقصیدن، دوچرخه‌سواری

ورزش‌کردن حتما نباید محدود به باشگاه یا خانه باشد. می‌توانید سراغ فعالیت‌هایی بروید که باعث افزایش قدرت بدنی می‌شوند و در عین حال بر سلامت روانتان نیز تأثیر مثبت دارند. پیاده‌روی، رقصیدن و دوچرخه‌سواری می‌توانند ماجراجویی‌هایی باشند که روز شما را جذاب‌تر و استقامت شما را بیشتر می‌کنند.

شنای سوئدی، درازنشست، اسکات

این ورزش‌ها بسیار ساده و آسان هستند و هر کسی می‌تواند با توجه به میزان توانایی‌اش انجامشان دهد. می‌توانید هر فعالیت را ۳ ست در روز انجام دهید و به‌مرور زمان تعداد حرکات را بیشتر کنید و ورزش‌های دیگری را هم که با وزن بدن انجام می‌شوند به برنامه خود اضافه کنید.

یوگا

نمی‌توانیم از ورزش‌کردن بگوییم و حرف یوگا را پیش نکشیم. این ورزش علاوه بر قوی‌‌کردن بدن شما، ذهنتان را هم آرام می‌کند و سبب سلامت روانتان می‌شود. یوگا باعث بهبود تمرکز و سلامت روانی و احساسی شود. اگر حرکات ساده این ورزش را منظم انجام دهید، نتایجی همچون هضم بهتر غذا و تناسب اندام حاصل می‌شوند. همچنین با انجام یوگا بدنی سالم‌تر خواهید داشت و وضعیت پوست و مویتان بهتر می‌شود.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

اهمیت مصرف کربوهیدرات در رژیم لاغری

نکات طلایی برای شروع رژیم لاغری

مزیت های انجام ورزش اریال یوگا

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم