لاغری با پیلاتس چگونه است؟

در این نوشته از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان قصد داریم لاغری با پیلاتس را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

پیلاتس با ساختن ماهیچه های قوی و تمرکز بر وضعیت صحیح بدن موجب هم ترازی ماهیچه ها شده و فرم بدن در بهترین شکل ممکن قرار می گیرد. که بدون بزرگ و برجسته شدن و بدفرم کردن ماهیچه ها، تناسب اندام زیبایی را شکل می دهد. همچنین چربی های شکم و پهلوها از بین رفته و عضلات در فرم متناسبی قرار می گیرند. و با افزایش دامنه حرکتی مفاصل انعطاف پذیری بدن را در حد مطلوب نگه می دارد. البته باید توجه داشته باشید که تمرینات باید به درستی و زیر نظر مربی انجام بگیرند. در غیر این صورت به مرور زمان برخی مضرات پیلاتس خودشان را نشان داده و موجب آسیب های جسمی خواهند شد.

ورزش پیلاتس از شروع کار موجب تناسب اندام و قرارگیری وضعیت صحیح بدن هنگام نشستن و یا ایستادن می شود. و در ادامه ی آموزش انجام تمرینات موجب تقویت ماهیچه ها و تثبیت فرم بدن در بهترین شرایط ممکن می شود. برای کاهش وزن در کنار ورزش های پیلاتس توصیه می شود یک رژیم غذایی سالم و یک ورزش هوازی مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری نیز بگنجانید. تا تاثیر چند برابر آن را در رسیدن به هدف چربی سوزی بیشتر ببینید.

ورزش پیلاتس | بهترین پیکر تراشی اصفهان

برای داشتن کمری باریک با شکمی صاف و بدنی ورزیده بدون حجیم شدن ماهیچه ها ورزش پیلاتس گزینه ای عالی خواهد بود. همچنین به دلیل اینکه بر ایستایی صحیح ستون فقرات تاکید دارد با کشیده تر شدن استخوان ها قد افراد را در بلندترین حالت ممکن با توجه به فیزیک استخوان بندی قرار می دهد.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

فواید ورزش پیلاتس

ورزش پیلاتس بر اساس اصول شش گانه: تمرکز بر بدن، کنترل حرکات، آمادگی دفاعی، تحرک روان، دقت بر نقاط هسته بدن و تنفس صحیح موجب شناخت و تقویت قسمت های مرکزی یا همان نیروگاه بدن می شود و با افزایش انعطاف پذیری بدن و بهبود کارایی عضلات، سلامت روان را نیز در نظر می گیرد. در پیلاتس ماهیچه های مرکزی بدن از قسمت میانی شانه ها، کمر و عضلات کف لگنی استوار و قدرتمند شده تا در بهترین حالت توازن و تعادل قرار بگیرد.

به علت اینکه از کودکی طریقه نشست و برخاست و راه رفتن برای همه افراد به طور صحیح آموزش داده نمی شود. اکثر افراد در سنین نوجوانی و بعد از آن دچار عوارض کیفوز و اسکلیوز (قوز و گودی کمر) می شوند. اگر سرتان خیلی شلوغ است و نمیتوانید برای بیرون رفتن و باشگاه زمان صرف کنید. میتوانید آموزش پیلاتس در خانه را دنبال کنید و این ورزش مفید را به شیوه ای درست در خانه انجام دهید. پیلاتس به همه کمک می کند تا بدن در وضعیت و ساختار صحیح حرکتی و موقعیتی قرار بگیرد. و همچنین دردهای ناحیه کمر را با تقویت صحیح ماهیچه های این قسمت کاهش می دهد. و در تداوم تمرینات با افزایش توان عضلات به مرور با جهت دهی مناسب به هماهنگی عضلات پشت، کمردرد را از بین می برد.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

روش کویتیشن اولتراسوند

بارفیکس و افزایش قد

لاغری با سایزر

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم