آشنایی با هیپرتروفی یا افزایش اندازه فیبرهای عضلانی

هیپرتروفی به معنای افزایش اندازه فیبرهای عضلانی است. هایپرتروفی یک اصطلاح تخصصی برای عضله سازی است. اگر می خواهید عضله سازی سریع را تجربه کنید، باید با هیپرتروفی و مکانیسم های آن آشنا شوید. در این مطلب از سایت کلینیک راشا، بهترین کولتک اصفهان هیپرتروفی یا افزایش اندازه فیبرهای عضلانی را مورد بررسی قرار می دهیم. تا به امروز، سه مکانیسم برای هیپرتروفی پیشنهاد شده است:

استرس متابولیک

در حین ورزش، یک سری متابولیت در ماهیچه ها آزاد می شود. از جمله این متابولیت ها می توان به H+ اشاره کرد که یکی از عوامل تحریک عضلانی است. حتما شنیده اید که عضلات در حین ورزش اسیدی می شوند. هنگامی که متابولیت ها در ماهیچه های شما ساخته می شوند، عضلات شما ممکن است احساس درد کنند یا عملکرد خود را از دست بدهند.

شاید با خود بگویید استرس متابولیک بد است و از رشد عضلات جلوگیری می کند، اما اینطور نیست. تجمع متابولیت ها در عضلات منجر به پاسخ های آنابولیک می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. فقط همین الان بدانید که برای هیپرتروفی ضروری است.

استرس مکانیکی

استرس مکانیکی ناشی از وزنه برداری است. یعنی بدن باید از فیبرهای عضلانی بیشتری برای حرکت دادن وزنه ها استفاده کند! قبل از ادامه این قسمت، اجازه دهید کمی در مورد فیبرهای عضلانی و فراخوانی آنها صحبت کنیم.

مقدار مورد نیاز پروتئین در روز

اگر یادتان باشد گفتیم که افزایش سنتز پروتئین بسیار مهم است. اگر سنتز پروتئین بالا نباشد، عضله سازی قابل توجهی را تجربه نخواهید کرد. برای افزایش سنتز پروتئین بعد از تمرین، باید از بهترین پروتئین برای عضله سازی در طول روز استفاده کنید.

وعده غذایی بعد از تمرین یکی از مهم ترین وعده های غذایی است. بهترین راه برای این وعده غذایی ترکیبی از پروتئین های با کیفیت و کربوهیدرات ها است. در این شرایط، هم سنتز پروتئین به شدت افزایش می یابد و هم سطح هورمون های آنابولیک مانند انسولین افزایش می یابد.
اما این تنها وعده غذایی بعد از تمرین نیست که مهم است. شما باید به طور منظم در طول روز پروتئین دریافت کنید.

مزایای ورزش بدنسازی برای سلامتی | بهترین پیکر تراشی اصفهان

بهترین راهکار و مکمل برای حجم دادن به بدن

اگر می خواهید هر چه سریعتر عضله بسازید، باید از مکمل ها کمک بگیرید. توجه داشته باشید که استفاده از مکمل ها باید زیر نظر پزشک متخصص باشد و برای مبتدیان توصیه نمی شود. اما در زیر مجموعه ای از مکمل های موثر برای افزایش سرعت عضله سازی را پیشنهاد می کنیم:

کراتین

کراتین سلطان مکمل های عضله سازی است. این مکمل منجر به افزایش قدرت و هیپرتروفی می شود. مکمل کراتین تقریباً بی ضرر است، اما دلیلی برای استفاده از آن در هر شرایطی نیست.

صفحه اینستاگرام مرکز راشا بهترین کولتک اصفهان

پروتئین وی

دریافت پروتئین کافی برای عضله سازی سریع بسیار مهم است. اگر نمی توانید پروتئین کافی را از طریق رژیم غذایی دریافت کنید، مکمل پروتئین آب پنیر بهترین انتخاب است. این مکمل پروتئین با کیفیت بالایی دارد و می تواند منجر به افزایش سنتز پروتئین شود. در یک مطالعه مرتبط، نشان داده شده است که مصرف ۲۵-۳۰ گرم پروتئین آب پنیر پس از ورزش، سنتز پروتئین را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. پس یکی از بهترین زمان ها برای مصرف پروتئین بعد از تمرین است اما مصرف آن به عنوان میان وعده نیز موثر است.

گینر

قبلا گفتیم باید کالری دریافتی را افزایش داد تا بدن عضله سازی قابل توجهی داشته باشد. گاهی اوقات دریافت کالری مورد نیاز از طریق رژیم غذایی امکان پذیر نیست و باید از مکملی مانند گینر کمک بگیریم! مکمل گینر کالری بالایی دارد و برای تامین کالری بسیار مهم است. البته توجه داشته باشید که این مکمل برای همه توصیه نمی شود. مکمل گینر فقط برای افرادی مفید است که به سختی وزن اضافه می کنند و بسیار لاغر هستند.


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مزیت های پیاده‌ روی چیست؟

غذایی هایی برای افزایش قدرت بدنی

نکات مراقبتی در لاغری با دستگاه کولتک

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم