نحوه کار دستگاه کربوکسی تراپی

از درمان با دی‌اکسید کربن در نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. نحوه کار بر اساس قسمتی که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت است. اما به طور کلی مکانیسم این روش یکسان است. در کربوکسی تراپی مخزن گاز دی‌اکسید کربن با لوله پلاستیکی به تنظیم‌کننده جریان متصل می‌شود. پزشک میزان جریان گاز را با دقت تنظیم می‌کند.

گاز از طریق تنظیم‌کننده جریان وارد لوله استریل می‌شود. در انتهای این لوله فیلتر قرار گرفته است. فیلتر باعث می‌شود هرگونه ناخالصی قبل از رسیدن به بدن جدا شود. در نهایت گاز با عبور از فیلتر به یک سوزن بسیار ریز می‌رسد. دکتر پوست از طریق این سوزن گاز را زیر پوست تزریق می‌کند.

این روش کاملا بدون درد است. هرچند برخی از پزشکان قبل از تزریق از کرم بی‌حس‌کننده روی ناحیه مورد نظر استفاده می‌کنند. برخی افراد بعد از انجام کربوکسی تراپی تا مدت کوتاهی احساس عجیبی دارند. درمان با دی‌اکسید کربن یک روش سرپایی است و انجام آن حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی کلینیک پزشکی ورزشی راشا اصفهان :

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

روش کار کربوکسی تراپی

یکی از علت‌های اصلی تیرگی زیر چشم، ایجاد سلولیت و ترک پوستی گردش خون ضعیف است. سلول‌های بدن دی‌اکسید کربن را آزاد می‌کنند. با هر تنفس، گلبول‌های قرمز اکسیژن مورد نیاز را دریافت می‌کنند. این اکسیژن را به بافت‌ها رسانده و دی‌اکسید کربن را جمع‌آوری می‌کنند. در نهایت دی‌اکسید کربن توسط ریه‌ها خارج می‌شود.

متخصص با تزریق دی‌اکسید کربن گردش خون را در آن ناحیه خاص افزایش می‌دهد. با تجمع دی‌اکسید کربن گلبول‌های قرمز به آن ناحیه منتقل شده و باعث افزایش جریان خون می‌شوند. این فرآیند خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌دهد. تزریق در ناحیه زیر چشم باعث می‌شود، رنگدانه‌های این ناحیه روشن شده و ظاهر سالمی پیدا کنند.

کربوکسی تراپی از چه سنی مناسب است؟

کلیه عمل‌های زیبایی باید در سنین بالای ۱۸ سال انجام شود. با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست کم شده و جاذبه زمین روی افتادگی پوست تاثیر می‌گذارد. همچنین آسیب‌های حاصل از نور خورشید بیشتر نمایان می‌شود. بعد از سی سالگی خطوط پنجه کلاغی و پف زیر چشم ایجاد شده و باید آن‌ها را درمان کرد.

با انجام روش‌های غیرتهاجمی مانند درمان با دی‌اکسید کربن در سنین بالای ۳۰ سال می‌توان روند پیری را تغییر داد. افرادی که دچار تیرگی زیر چشم هستند، می‌توانند با نظر پزشک زیبایی در سنین بالای ۱۸ سال این عمل را انجام دهند.

بهترین کولتک اصفهان | بهترین کلینیک لاغری اصفهان | بهترین کلینیک زیبایی اصفهان | خطرات و مزیت درمان با کربوکسی تراپی 

کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

هر دو روش در جوانسازی و ترمیم پوست کاربرد دارند. در بوتاکس از سم بوتولونیوم نوع A استفاده می‌شود. ممکن است، برخی افراد به این ماده حساسیت داشته و واکنش نشان دهند. اما در روش کربوکسی تراپی تنها دی‌اکسید کربن تزریق می‌شود. دی‌اکسید کربن به صورت طبیعی در بدن وجود داشته و تزریق آن هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

از بوتاکس بیشتر برای رفع چین و چروک و افتادگی‌ها استفاده می‌شود. اما کاربردهای درمان با دی‌اکسید کربن بسیار متنوع است و در درمان مشکلات زیادی متخصص این روش را پیشنهاد می‌دهد.

چگونه بهترین پزشک متخصص زیبایی را برای کربوکسی تراپی پیدا کنیم؟

برای انتخاب بهترین پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی باید به تجربه پزشک و رضایت مراجعه‌کنندگان قبلی توجه کرد. تجربه پزشک در روش‌های مختلف زیبایی بسیار مهم است. در صورتی که پزشک در روش‌های مختلف مهارت داشته باشد، با توجه به انتظارات و شرایط شما بهترین روش زیبایی را پیشنهاد می‌دهد.

لینک های کاربردی : 

نظر خود را بنویسید

سوالی دارید؟ ما در خدمت هستیم